Ziņa publicēta 21.10.2016.

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) Rīgas centra nodaļas aktīvo brīvprātīgo projekts „Radošās darbnīcas” sestdien, 1.oktobrī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā nefroloģijas, reimatoloģijas, gastroenteroloģijas, endokrinoloģijas un ginekoloģijas nodaļas mazajiem pacientiem un viņu vecākiem organizēja hennas zīmējumu meistardarbnīcu.

Ieskats pasākuma norisē:

 https://www.facebook.com/RadosasDarbnicasCreativeWorkshops/photos/?tab=album&album_id=1176293605784722

Vecāki un bērni bija tiešām sajūsmā, tēvi stāvēja rindā, lai tiktu pie hennas tetovējumiem. Tas bija lielisks pasākums, kurā piedalījās veselas ģimenes: bērni un vecāki un visi bija tiešām priecīgi par šo interesanto pieredzi, jo īpaši vecākiem tas deva iespēju piepildīt viņu nerealizēto dzīves sapni- tikt pie hennas tetovējuma.

Paldies hennas māksliniecei Annai Nemiro par skaistajiem hennas zīmējumiem un mazajiem pacientiem veltīto laiku.

Hennas gleznojumu māksliniece Anna Nemiro ir viena no projekta ”Radošās darbnīcas” brīvprātīgajām, kas projektā aktīvāk iesaistījās 2 gadus atpakaļ, kad viņa darba dienu vakaros devās pie bērniņiem uz nodaļām, lai ar viņiem kopīgi lasītu, zīmētu un visādi citādi radoši pavadītu laiku.

Latviski – hennas zīmējumi, citur pasaulē šos gleznojumus apzīmē mehndi vai Mehendi.

Hennas zīmējumi ir lieliska iespēja rotāties un izdaiļot savu ķermeni. Tas ir ideāla alternatīva īstam tetovējumam, jo ar hennas zīmējumiem var droši eksperimentēt, jo tie uz ādas turas aptuveni 2 nedēļas.

Henna ir tropu un subtropu reģionu augs – 3–4 metrus augsts krūms, kura lapās veidojas krāsviela lafsons. Divas reizes gadā šīs lapas tiek ievāktas, izkaltētas un samaltas pulverī. Hennas zīmējumus sāka izmantot pirms vairāk nekā 5 tūkstošiem gadu Pakistānā, Indijā, Āfrikā un Tuvajos Austrumos, pateicoties galvenokārt dzesējošajām īpašībām. Tuksneša iedzīvotājiem henna bija kā glābiņš, kas atvēsināja uzkarsušo ķermeni un neļāva tam apdegt.

Antīkajā pasaulē hennas zīmējumiem piedēvēja arī maģiskas un aizsargājošas īpašības un ar hennu apgleznots ķermenis kalpoja kā amulets, kas palīdzēja piesaistīt un noturēt labos un skaistos notikumus.

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) Rīgas centra nodaļas aktīvo brīvprātīgo projekts „Radošās darbnīcas” sniedz iespēju lietderīgi pavadīt savu  brīvo laiku ar bērniem un jauniešiem, kuri veselības problēmu dēļ uzturas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Projekta brīvprātīgie sniedz atbalstu slimnīcas pedagogiem darbā ar bērniem un jauniešiem, tādējādi uzlabojot ārstniecības iestādes psiholoģisko un emocionālo klimatu,  radot draudzīgu vidi pacientiem un viņu ģimenes locekļiem.

Apskati fotogrāfijas un seko līdzi radošo darbnīcu aktualitātēm
https://www.facebook.com/RadosasDarbnicasCreativeWorkshops/?fref=ts
http://radosasdarbnicas.webnode.com/

Tevi varētu interesēt arī:

Noslēdzas projekts “Lai Top”

Ziņa publicēta 20.03.2017.   18. martā noslēdzies biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (LSKJ) realizētais jauniešu projekts “LAI TOP”. Projekta ietvaros aktīvākie LSKJ jaunieši un brīvprātīgie apmeklēja …

LSKJ viesojas Talsu 2. vidusskolā

Visā pasaulē jaunieši ir visaktīvākā sabiedrības daļa. Latvijas jaunieši jau no mazotnes tiek audzināti par mērķtiecīgiem, uz sasniegumiem vērstiem cilvēkiem. Bērnam pieaugot, paplašinās interešu loks un rodas jaunas prasības. Salīdzinoši jauna …

Aicinām jauniešus piedalīties Zemgales reģiona apmācībās “Līderis līdzdalībai”

Ziņa publicēta 27.09.2016. Apmācības “Līderis līdzdalībai” ir apmācības par politiskās līdzdalības iespējām un līdera spēju attīstību. Apmācības notiks 2016. gada 22.-24. oktobrī Bruknas muižā, kas atrodas Dāviņu pagastā, Bauskas novadā. …