Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK), sadarbībā ar kinoteātri “Citadele”, aicina ikvienu apmeklēt filmas “Everests” labdarības seansu, lai palīdzētu zemestrīcēs cietušajiem Nepālā. Filmas pirmizrāde – labdarības seanss notiks 16. septembrī k/t “Kino Citadele” Rīgā, 13.janvāra ielā 8, plkst. 19:00! Ienākumi no filmas labdarības seansa biļešu pārdošanas, ar LSK starpniecību, tiks ziedoti palīdzības nodrošināšanai cietušajiem zemestrīcēs Nepālā un tiks izlietoti ar Nepālas Sarkanā Krusta līdzdalību.EVERESTS pirmizrāde

Seansu atbalsta: k/t “Kino Citadele”, biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”, Gandrs un laikraksts “Diena”. Filmas pamatā – patiesi notikumi. 1996. gada 10. maijā Himalaju kalnos divas alpīnistu ekspedīcijas uzsāk pēdējo posmu ceļā uz Everesta smaili. Viņiem ceļā stājas viena no spēcīgākajām vētrām cilvēces vēsturē. Dabas neaprakstāmais pretspēks kļūs par izaicinājumu viņu vienotībai un par lielāko pārbaudījumu viņu drosmei, gribasspēkam un fiziskajai izturībai. Info un biļetes: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/226876/ Būsiet laipni gaidīti!

Jau tika ziņots, ka šī gada 25. aprīlī un 12.maijā Nepālā un arī daļā Bangladešas un Indijas tika reģsitrētas 80 gadu laikā vienas no spēcīgākajām zemestrīcēm, kurās gāja bojā vairāk kā 9 200 un tika ievainoti vairāk kā 25 000 cilvēku.

Dažādu valstu Sarkanā Krusta nacionālās biedrības turpina sniegt palīdzību zemestrīču seku likvidēšanai, sūtot uz Nepālu gan humāno palīdzību (ēdiens, apģērbs, apavi, medikamenti u.c.), gan saziedotos naudas līdzekļus. Norvēģijas Sarkanais Krusts Čautaras pilsētā izbūvēja “mobilo” slimnīcu, lai palīdzētu zemestrīcēs cietušajiem. Ņemot vērā to, ka jebkāda mantu vākšana un nogādāšana uz Nepālu no Latvijas lielo izmaksu dēļ bija neracionāla, LSK aicināja iedzīvotājus palīdzēt, ziedojot naudas līdzekļus. Tie tika nosūtīti uz Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness bankas kontu, kas šos līdzekļus izmantoja palīdzības sniegšanai cietušajiem Nepālā.

LSK ietilpst Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību Federācijā, kuras misija ir, mobilizējot humānisma spēkus, aizsargāt un uzlabot mazaizsargātāko cilvēku dzīves apstākļus, kuru izdzīvošanas, sociālo un ekonomisko drošību un cilvēka cieņu visvairāk ietekmē dažādas riska situācijas.

Papildus informācija:
Agnese Trofimova, LSK Starptautisko un sabiedrisko attiecību programmas vadītāja
Tālr. +371 67686312, e-pasts: agnese.trofimova@redcros.lv

Tevi varētu interesēt arī:

LSKJ padome viesojas Tukumā

25. novembrī Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes padomes pārstāvji apmeklēja Tukumu, kur pilsētas skolās tikās ar aptuveni 100 jauniešiem. Tikšanās laikā norisinājās interaktīvas nodarbības, kuru laikā jaunieši uzzināja par Latvijas Sarkanā …

LSKJ Daugavpils nodaļa sveic biedrību „DauER”

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Daugavpils nodaļas jaunieši marta nogalē apmeklēja pensionāru biedrības „DauER” 20 gadu jubilejas pasākumu.

Projektā “Radošās darbnīcas” iesaistās rotaslietu zīmola YAYOI dibinātāja un rotu dizainere Jevgēnija Dorošenko

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (LSKJ) Rīgas centra nodaļas realizētajam  projektam “Radošās darbnīcas” un visai Bērnu slimnīcai 24. Maijs bija īpaša diena, jo mazajiem pacientiem …