Kopš 2009. gada biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (LSKJ) Rīgas centra nodaļa realizē projektu “Radošās darbnīcas”. Projekta ietvaros brīvprātīgie vairākas reizes nedēļā dodas uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, lai mazajiem pacientiem piedāvātu dažādas radošas aktivitātes un mazinātu domas par atrašanos ārstniecības iestādē. Laika gaitā projekts ir paplašinājies, ir tikuši organizēti ne tikai iknedēļas apmeklējumi, bet arī dažādi pasākumi, koncerti utt.

LSKJ Rīgas centra nodaļas aktīvo brīvprātīgo projekts „Radošās darbnīcas” sniedz iespēju lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku ar bērniem un jauniešiem, kuri veselības problēmu dēļ uzturas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Projekta brīvprātīgie sniedz atbalstu slimnīcas pedagogiem darbā ar bērniem un jauniešiem, tādējādi uzlabojot ārstniecības iestādes psiholoģisko un emocionālo klimatu, radot draudzīgu vidi pacientiem un viņu ģimenes locekļiem.

Projekta brīvprātīgie organizē slimnīcas mazo pacientu brīvo laiku, ievērojot bērnu un jauniešu veselības stāvokli, – lasa, zīmē, rotaļājas un piedalās citās radošās aktivitātēs, pat kļūstot par pacientu atbalsta personām, it īpaši bērniem un jauniešiem, kas spiesti slimnīcā uzturēties ilgstoši.  Projekta ietvaros tiek organizēti dažādi pasākumi, piemēram, koncerti, uzvedumi, atjautības spēles un kopīga svētku svinēšana, kuros iesaistās  bērni un jaunieši, slimnīcas personāls un bērnu vecāki.  Jau vairākus gadus projektam ir izveidojusies draudzīga sadarbība ar Japānas vēstniecību Latvijā, biznesa augstskolu ‘’ Turība’’, Latvijas Universitātes Bērnu Klīniskās slimnīcas sociālās aprūpes un interešu izglītības dienestu un  Rīgas Centrālās bibliotēkas fililālbibliotēku „Saulaino dienu bibliotēka”, kā arī māksliniekiem, kas, atsaucoties uzaicinājumam, mazajiem pacientiem ir novadījuši vairākas patiesi interesantas radošās darbnīcas, gūstot plašu rezonansi slimnīcas personāla un mazo pacientu vidū. Joprojām slimnīcas personāls ar ļoti pozitīvām atmiņām atceras Japānas vēstniecības kultūras atašeja vadītās origami un kaligrāfijas darbnīcas. Japānas vēstniecības kultūras atašejs, kurš nu jau ir beidzis savu diplomātisko karjeru Latvijā, šā gada maijā saņēma Latvijas Universitātes Bērnu Klīniskās slimnīcas augstāko apbalvojumu – Draudzības apliecinājumu – par mazajiem pacientiem atvēlēto laiku. Katru gadu aktīvākie projekta brīvprātīgie tiek apbalvoti ar slimnīcas  atzinības rakstiem, tādā veidā apliecinot slimnīcas pateicību par bērniem atvēlēto laiku.

Kā projekta brīvprātīgajiem ir atzinuši slimnīcas mazie pacienti, radošās nodarbības  bērniem un jauniešiem novērš viņu domas par saslimšanu un atrašanos ārstniecības iestādē.

Projekts tiek realizēts pirmdienās un trešdienās no 17.00 līdz 19.00, otrdienās un ceturtdienās no 16.00 līdz 18.00, sestdienās no 11.00 līdz 13.00.

Apskati fotogrāfijas un seko līdzi radošo darbnīcu aktualitātēm
https://www.facebook.com/RadosasDarbnicasCreativeWorkshops/?fref=ts
http://radosasdarbnicas.webnode.com/

Ziņa publicēta 30.05.2016.

Tevi varētu interesēt arī:

LSK ĪUM “Burtnieks” bērni rada apsveikumus Latvijai, gatavojoties Latvijas simtgadei

Ziņa publicēta 16.09.2016. Biedrība “Cita Rīga” Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros realizē projektu „Valsts simtgades gaidās”, kura mērķis ir nacionālās identitātes stiprināšana, kas vērsta …

Gētes Institūts Rīgā Bērnu slimnīcas pacientiem dāvina četru valodu apguves galda spēli

Ziņa publicēta 30.08.2016.  Atsaucoties biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (LSKJ) Rīgas centra nodaļas realizētā  projekta “Radošās darbnīcas”  izteiktajam lūgumam, Gētes Institūts Rīgā Bērnu slimnīcas mazajiem …

Daugavpilī jaunieši piedalās pasākumā „Veselība – dzīves pulss”

Aprīļa sākumā Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Daugavpils nodaļa ar sadarbības partneriem organizēja pasākumu „Veselība – dzīves pulss”. Tajā iesaistījās ap 80 pilsētas 7. klašu skolēnu, iepazīstot gan pilsētas kultūru, gan …