Kopš 2009. gada biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (LSKJ) Rīgas centra nodaļa realizē projektu “Radošās darbnīcas”. Projekta ietvaros brīvprātīgie vairākas reizes nedēļā dodas uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, lai mazajiem pacientiem piedāvātu dažādas radošas aktivitātes un mazinātu domas par atrašanos ārstniecības iestādē. Laika gaitā projekts ir paplašinājies, ir tikuši organizēti ne tikai iknedēļas apmeklējumi, bet arī dažādi pasākumi, koncerti utt.

LSKJ Rīgas centra nodaļas aktīvo brīvprātīgo projekts „Radošās darbnīcas” sniedz iespēju lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku ar bērniem un jauniešiem, kuri veselības problēmu dēļ uzturas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Projekta brīvprātīgie sniedz atbalstu slimnīcas pedagogiem darbā ar bērniem un jauniešiem, tādējādi uzlabojot ārstniecības iestādes psiholoģisko un emocionālo klimatu, radot draudzīgu vidi pacientiem un viņu ģimenes locekļiem.

Projekta brīvprātīgie organizē slimnīcas mazo pacientu brīvo laiku, ievērojot bērnu un jauniešu veselības stāvokli, – lasa, zīmē, rotaļājas un piedalās citās radošās aktivitātēs, pat kļūstot par pacientu atbalsta personām, it īpaši bērniem un jauniešiem, kas spiesti slimnīcā uzturēties ilgstoši.  Projekta ietvaros tiek organizēti dažādi pasākumi, piemēram, koncerti, uzvedumi, atjautības spēles un kopīga svētku svinēšana, kuros iesaistās  bērni un jaunieši, slimnīcas personāls un bērnu vecāki.  Jau vairākus gadus projektam ir izveidojusies draudzīga sadarbība ar Japānas vēstniecību Latvijā, biznesa augstskolu ‘’ Turība’’, Latvijas Universitātes Bērnu Klīniskās slimnīcas sociālās aprūpes un interešu izglītības dienestu un  Rīgas Centrālās bibliotēkas fililālbibliotēku „Saulaino dienu bibliotēka”, kā arī māksliniekiem, kas, atsaucoties uzaicinājumam, mazajiem pacientiem ir novadījuši vairākas patiesi interesantas radošās darbnīcas, gūstot plašu rezonansi slimnīcas personāla un mazo pacientu vidū. Joprojām slimnīcas personāls ar ļoti pozitīvām atmiņām atceras Japānas vēstniecības kultūras atašeja vadītās origami un kaligrāfijas darbnīcas. Japānas vēstniecības kultūras atašejs, kurš nu jau ir beidzis savu diplomātisko karjeru Latvijā, šā gada maijā saņēma Latvijas Universitātes Bērnu Klīniskās slimnīcas augstāko apbalvojumu – Draudzības apliecinājumu – par mazajiem pacientiem atvēlēto laiku. Katru gadu aktīvākie projekta brīvprātīgie tiek apbalvoti ar slimnīcas  atzinības rakstiem, tādā veidā apliecinot slimnīcas pateicību par bērniem atvēlēto laiku.

Kā projekta brīvprātīgajiem ir atzinuši slimnīcas mazie pacienti, radošās nodarbības  bērniem un jauniešiem novērš viņu domas par saslimšanu un atrašanos ārstniecības iestādē.

Projekts tiek realizēts pirmdienās un trešdienās no 17.00 līdz 19.00, otrdienās un ceturtdienās no 16.00 līdz 18.00, sestdienās no 11.00 līdz 13.00.

Apskati fotogrāfijas un seko līdzi radošo darbnīcu aktualitātēm
https://www.facebook.com/RadosasDarbnicasCreativeWorkshops/?fref=ts
http://radosasdarbnicas.webnode.com/

Ziņa publicēta 30.05.2016.

Tevi varētu interesēt arī:

Atskats uz nometni “Jūties drošs un vesels!”

Piedzīvojumu vasara ir sākusies! Ar Rīgas domes atbalstu no 15. līdz 19. jūnijam norisinājās ‪#‎LSK‬ struktūrvienības ‪#‎LSKJ‬ organizētā bērnu dienas nometne ‘’Jūties drošs un vesels!’’. Nometnes „Jūties drošs un vesels!” …

Aicinām piedalīties apmācībās par starpkultūru izglītību!

Apmācību mērķis ir sniegt jauniešiem nepieciešamās zināšanas par starpkultūru izglītību un veidot prasmes iniciatīvu attīstīšanā, sekmējot izpratni par sabiedrības daudzveidību. Apmācības notiks no 2016. gada 19. februāra – 21. februārim …

Augustā norisinājusies bērnu nometne “Radi vidi pats”

Aizvadītajā nedēļā, laikā no 17. līdz 21. jūlijam norisinājās #LSKJ bērnu dienas nometne ‘’Radi vidi pats’’. Tās laikā bērniem tika nodrošinātas interesantas un daudzveidīgas aktivitātes, kas rosināja atklāt jaunas radošās …