Eiropas Savienībā ik gadu notiek 1,3 miljoni ceļu satiksmes negadījumu, koros iet bojā 40 tūkstoši cilvēku, bet 1,7 miljoni gūst ievainojumus. Latvijā 2014. gadā ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros ir cietuši cilvēki, bija 37 326, bojā gājušo skaits 212, ievainoto cilvēku skaits 4603, kuru vidū bijuši 527 velobraucēji un daudzi jaunieši.

Ikviens no mums var kļūt par cietušo, aculiecinieku un pirmās palīdzības sniedzēju, tādēļ ir ļoti nozīmīgi apgūt pirmās palīdzības sniegšanas iemaņas, lai prastu sniegt pirmo palīdzību sev un nebaidītos sniegt palīdzību nelaimē nokļuvušajiem.

LSKJ jaunieši no dažādiem Latvijas reģioniem ir aktīvi dalībnieki gan pirmās palīdzības apmācībās, gan vietējos un starptautiskos komandu turnīros, kuros tiek noteikti viszinošākie Sarkano Krustu jaunieši. Tapat arī, pēc sertifikāta iegūšanas, jaunieši ik gadu piedalās pirmās palīdzības sniegšanā tādos publiskos pasākumos kā mūzikas festivālos „Positivus” un „Summer Sound”, MTB SEB  velomaratonos, Nordea maratonā, Dziesmusvētkos u.c.

 

VĒLIES PALĪDZĒT UN IZGLĀBT DRAUGU? Izlasi sīkāk šeit un piesakies, rakstot uz e-pastu: info@redcross.lv