Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs, sadarbībā ar  Rīgas Centrālās bibliotēkas Saulaino dienu bibliotēku Bērnu slimnīcā un Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) struktūrvienības “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” (LSKJ) Rīgas centra nodaļas realizēto projektu “Radošās darbnīcas”, ikvienam RCB Saulaino dienu bibliotēkas lasītājam  un apmeklētājam deva iespēju līdz pat 2016. gada augusta beigām bibliotēkas telpās apskatīt Rīgas izglītības iestāžu audzēkņu vizuālās mākslas darbu izstādi ‘’Kaķu galerija’’, kurā bija apskatāmi 95 jauno talantu darbiņi.

Katrs izstādes apmeklētājs uz vietas Bērnu slimnīcas bibliotēkā varēja ne vien apskatīt visus darbiņus, bet arī piedalīties balsojumā, izvēloties savu ”skatītāju simpātiju”. Par izdarīto balsojumu izstādes norises vietā, katrs balsotājs saņēma balvu.

Paralēli visi bibiliotēkas telpās izvietotie zīmējumi ‘’virtuāli’’ bija pieejami arī projekta “Radošās darbnīcas” facebook lapā, tādā veidā, mūsdienu digitālajā un globālajā laikmetā, sniedzot iespēju ikvienam interesentam, kas nevar doties izstādi apskatīt Vienības gatvē, nobalsot par savu ”skatītāju simpātiju”, atzīmējot ”like” darbiņam, kas katram skatītājam paticis vislabāk. Viens balsotājs ”like” varēja atzīmēt arī vairākiem darbiem.

Izstādes apskate un arī balsojums noslēdzās 31 .augusta pusnaktī, un sākot ar septembri,  skatītāju simpātiju visvairāk saņēmušie darbiņi, ir pieejami apskatei internetā.

Kā īpašu pateicības apliecinājumu, izstādes dalībnieki saņems pateicības diplomus – Bērnu slimnīcas mazo pacientu pašu gatavotās sirsniņas –  kuru darināšanā iesaistījās gandrīz visu slimnīcas nodaļu pacienti un viņu vecāki, pasakoties par šo brīnišķīgo izstādi. Katrs veidotais pateicības diplomiņš ir unikāls un tikai vienā eksemplārā.

Pateicoties skatītāju- žūrijas locekļu atsaucībai, katrs izstādes dalībnieks saņems arī zīmēšanas piederumus, ko varēs izmantot jaunu mākslas darbu radīšanā. Izstādes dalībnieki saņems arī citas skatītāju sagādātās balviņas.

Izstāde guva plašu interesi ne vien uz vietas izstādes norises vietā, bet arī sociālajos tīklos. Izstādi kopumā apskatīja un balsošanā iesaistījās vairāk kā 4000 cilvēki (skaitot kopā izstādes apmeklētājus uz vietas, kā arī sociālajos tīklos), pārstāvot gandrīz visus kontinentus, dažādas vecuma grupas un sociālās grupas.

Izstādi internetā apskatījās un balsošanā piedalījās cilvēki no kopumā vairāk kā 50 valstīm tai skaitā Austrālijas, Indijas, Peru, Dienvidāfrikas, Ukrainas, Krievijas, ASV, Kanādas, Šveices, Lietuvas, Igaunijas, Kubas, Jaunzēlandes, Singapūras, Ganas, Etiopijas, Beļģijas, Vācijas, Austrijas, Azerbaidžānas, Armēnijas, Portugāles, Spānijas, Somijas utt.

Paldies visiem, kas iesaistījās šīs krāsainās un pozitīvās izstādes organizēšanā, padarot šo vasaru mums visiem patiesi neaizmirstamu!

Informāciju sagatavoja:

Sintija Bernava
Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Bērnu slimnīcas projekta ‘’Radošās darbnīcas ‘’ brīvprātīgo koordinatore

e-pasts: radosasdarbnicas@redcross.lv
https://www.facebook.com/RadosasDarbnicasCreativeWorkshops/?fref=ts

Tevi varētu interesēt arī:

Brīvprātīgo apmācības Rīgā – PAR LABĀKU RĪTDIENU!

Aicinām tevi kļūt par Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes brīvprātīgo un piedalīties apmācībās!   Apmācību mērķis: Veicināt Rīgā dzīvojošo jauniešu zināšanu, iemaņu paaugstināšanos un izpratnes veidošanu, kas palīdzēs jauniešiem uzņemties atbildību un …

Daugavpilī jaunieši piedalās pasākumā „Veselība – dzīves pulss”

Aprīļa sākumā Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Daugavpils nodaļa ar sadarbības partneriem organizēja pasākumu „Veselība – dzīves pulss”. Tajā iesaistījās ap 80 pilsētas 7. klašu skolēnu, iepazīstot gan pilsētas kultūru, gan …

NVO TV interaktīvā diskusija par LSK projektu “Zinošs, tātad varošs”

Ziņa publicēta 17.07.2017.                                20. jūlijā plkst. 15:00 esiet laipni aicināti sekot līdzi NVO TV interaktīvās …